کد خبر: ۱۴۳
۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۶

اگر بخواهیم نماد‌های محبوبیت خودرو کره‌ای در ایران را به ترتیب ذکر کنیم، قطعا کیا سورنتو یکی از این خودرو‌ها خواهد بود. این شاسی‌بلند اندازه متوسط در قالب نسل‌های مختلف وارد بازار ایران شده است که آخرین نسخه‌های آن با مدل ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به بازار عرضه شدند. با وجود آن‌که چند سال از ورود کیا سورنتو به بازار ایران می‌گذرد، این خودرو همچنان نزد اهالی بازار محبوبیت خود را حفظ کرده است.

کیا سورنتو برادر همسان هیوندای سانتافه است که از نظر ابعاد، نوع اتاق، پیشرانه و همچنین امکانات رفاهی با این خودرو مشابهت دارد. هر دو شاسی‌بلند کره‌ای در بازار ایران مورد توجه مشتریان هستند. با این حال کیا سورنتو به عنوان خودرویی جوان‌پسند و اسپرت شناخته شده است، در حالی که هیوندای سانتافه عنوان خودرو خانوادگی را یدک می‌کشد.خودروسازان کره‌ای با کشف روند تغییرات بازار، همواره در صف اول نوآوری و عرضه محصولات جدید هستند. هیوندای نیز پس از آن‌که متوجه شد مصرف‌کنندگان به خرید کراس‌اوور‌ها علاقه وافری دارند، مدل‌های مختلف شاسی‌بلند و کراس‌اوور را به سبد محصولات خود و زیرمجموعه‌هایش از جمله کیاموتورز افزود.

یکی از ستاره‌های کیاموتورز در این بخش بازار، کیا سورنتو است. کیا سورنتو از ابتدا با هدف تحت تاثیر قرار دادن مشتریان آمریکایی ساخته شد. نخستین نسل این خودرو در سال ۲۰۰۲ معرفی شد که نسخه‌های فیس‌لیفت آن با مدل ۲۰۰۷ الی ۲۰۱۰ در بازار ایران موجود هستند. نسل نخست کیا سورنتو به وضوح یک کپی کره‌ای از شاسی‌بلند‌های جنرال موتورز بود و طراحان کیا این سبک طراحی را تا به امروز حفظ کرده‌اند.


نسل دوم کیا سورنتو در سال ۲۰۱۰ به بازار جهانی عرضه شد و خوشبختانه در کشورمان نیز حضور داشت. آخرین نسخه‌های وارداتی این خودرو نیز متعلق به نسل سوم آن هستند که در فاصله سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ به تولید می‌رسید. این نسل همانند دو نسل قبلی در میانه عمر خود مورد فیس‌لیفت قرار گرفت. این فیس‌لیفت در سال ۲۰۱۸ انجام شد، از این رو نسخه‌های موجود در بازار ایران مربوط به پیش از فیس‌لیفت هستند. نسل چهارم کیا سورنتو نیز در سال ۲۰۲۰ میلادی وارد بازار شده است که تاکنون موفق به حضور در بازار ایران نشده است.

برای مشاهده قیمت خودرو کلیک کنید.

مشخصات کیا سورنتو 2017

مشخصات کیا سورنتو 2017

مشخصات کیا سورنتو 2017

مشخصات کیا سورنتو 2017

 

ارسال نظر