کد خبر: ۱۵۵
۰۹ آبان ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۷

پریوس، که یکی از مهمترین خودرو‌های اقتصادی تویوتا و حتی نماد خودرو‌های هیبریدی جهان است، به دلایل نامعلومی نسل دومش در کشورمان عرضه نشد، ولی از سال ۲۰۱۶ و هم‌زمان با تولید نسل سومش در جهان، دسترسی به این مدل متفاوت تویوتا در کشورمان نیز امکان‌پذیر شد.

طراحی آیرودینامیک و المان‌های عجیب تویوتا در ترسیم خط و خطوط ظاهری این مدل باعث شده که برخی‌ها چهره‌پردازی پریوس را دلنشین ندانند. کمبود امکانات در نسخه‌های پایه و هم‌قیمتی نسخه‌های فولش با سدان‌هایی که یک سگمنت بزرگ‌تر از آن هستند، سبب شده تا پریوس دیگر لقب جهانی «اقتصادی‌بودنش» را در بازار ایران، یدک نکشد!

پریوس در در پنج تیپ مختلف وارد بازار کشورمان شده و به همین دلیل نیز تفاوت آپشن‌هایش زیاد است. تیپ فول این خودرو در ابتدا به تیپ C معروف بود. ولی اندکی بعد، مدل‌های تیپ C سفارش اروپا نیز راهی بازار ایران شد؛ مدل‌هایی که آپشن‌های گران‌قیمت‌تر داشتند. مانند: رینگ ۱۷ اینچ دو رنگ، سانروف، دو گرمکن جلو. این نسخه‌های فول پریوس مجهز به ۵ کلید (کروز کنترل+کنترل پایداری+نوربالا اتومات+اتوپارک+هدآپ) بودند و تعداد رادارهای‌شان نیز به ۷ عدد (رادار تصادف جلو با کروز هوشمند+رادار تصادف عقب+رادار تشخیص عابر+رادار تغییرلاین+رادار نقطه کور+رادار تابلوخوان) می‌رسید.

برای مشاهده قیمت خودرو کلیک کنید.

مشخصات تویوتا پریوس 2017 تیپ C

مشخصات تویوتا پریوس 2017 تیپ C

 

ارسال نظر