۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۳
پس‌لرزه‌های ارزی در بازار خودرو؛ ۲۰۶، تارا، دنا، دیگنیتی و جک چند شد؟+ جدول قیمت‌ها
قیمت خودرو امروز روند صعودی را در پیش گرفت و تکانه‌های شدیدی در بازار مشاهده می‌شود.
کد خبر: ۱۰۰۰

به گزارش کارنا، قیمت خودرو امروز، دوشنبه، ۹ بهمن ۱۴۰۲، روند صعودی را در پیش گرفت و تکانه‌های شدیدی در بازار مشاهده می‌شود. افزایش قیمت خودرو‌ها را می‌توان پاسخ بازار خودرو به افزایش نرخ ارز دانست که می‌تواند آرامش نسبی بازار خودرو را از بین ببرد.

قیمت خودرو امروز پس‌لرزه‌های ارزی را تجربه می‌کند. در بازار خودرو امروز خبری از کاهش قیمت هیچ محصولی نیست و تمامی خودرو‌های مورد بررسی اعم از داخلی و مونتاژی روند رو به رشدی را در پیش گرفته‌اند.

افزایش قیمت خودرو‌ها را می‌توان واکنشی به افزایش نرخ ارز دانست. طبق بررسی‌ها تا ظهر امروز قیمت هر دلار تا ۵۷ هزار و ۵۰۰ تومان هم افزایش پیدا کرد. ادامه این روند می‌تواند آرامش نسبی بازار خودرو را برهم زند و تمام رشته‌های وزارت صمت مبنی بر گفتاردرمانی را پنبه کند.
پس‌لرزه‌های ارزی در بازار خودرو؛ ۲۰۶، تارا، دنا، دیگنیتی و جک چند شد؟ | جدول قیمت‌ها
قیمت خودرو‌های مونتاژی
بیشترین افزایش قیمت در این بخش از بازار خودرو متعلق به دو شرکت بزرگ خودروساز بخش خصوصی است.

دو محصول آریزو ۶ پرو و تیگو ۷ پرو شرکت مدیران خودرو بیشترین افزایش قیمت را به نام خود ثبت کرده‌اند. آریزو ۶ پرو با ۸۰ میلیون تومان و تیگو ۷ پرو با ۴۷ میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به روزگذشته در بازار قیمت گذاری شدند. هر یک از این دو محصول به ترتیب ۱.۵۵۰ و ۱.۸۵۰ میلیون تومان از سوی مالکین اعلام قیمت می‌شوند.

محصولات شرکت خودروسازی کرمان موتور نیز با افزایش قیمت چشم‌گیری در بازار خودرو مواجه هستند. خودرو جک S ۵ نیوفیس و پیکاپ کی ام سی T ۸ هر کدام به ترتیب با قیمت نهایی ۱.۶۵۰ میلیون تومان و ۱.۵۶۰ میلیون تومان در بازار معامله شدند تا افزایش قیمت ۱۱ و ۲۱ میلیون تومانی را نسبت به روزگذشته به نام خود ثبت کنند.
پس‌لرزه‌های ارزی در بازار خودرو؛ ۲۰۶، تارا، دنا، دیگنیتی و جک چند شد؟ | جدول قیمت‌ها
پیش بینی قیمت خودرو در روز‌های آینده
نوسان قیمت ارز و کمبود احتمالی خودرو در بازار، جای هیچ‌گونه پیش‌بینی را در صنعت خودرو باقی نمی‌گذارد و تنها می‌توان به بیان عواقب آن که می‌تواند افزایش تورم، ورود مجدد سرمایه‌های سرگردان به بازار خودرو و عدم توانایی خرید خودرو از سوی مردم است، اشاره کرد. از این روی اگر نهاد‌های مربوطه نتوانند کنترل قیمت دلار را به‌دست بگیرند عملا سیاست‌های کنترلی بازار خودرو مانند واردات با شکست مواجه خواهد شد.
منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظر