۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۶
صافکاری PDR یا صافکاری بی‌رنگ چگونه انجام می‌شود؟
برای رفع انواع فرورفتگی و خط و خش وارده بر خودرو دو روش وجود دارد.
کد خبر: ۱۸۷۶

به گزارش کارنا، این دو روش با نام‌های صافکاری PDR و صافکاری سنتی شناخته می‌شوند. صافکاری PDR روشی جدید برای برطرف کردن انواع نقص‌های موجود در بدنه خودرو به حساب می‌آید. استفاده از ابزار‌های لازم و خاص و استفاده از نیروی متخصصان در صافکاری PDR حرف اول را می‌زنند. به کار بردن همین ابزار خاص موجب شده تا رنگ بدنه دست نخورده باقی بماند و هیچگونه رنگ و بتونه کاری استفاده نگردد.

صافکاری سنتی و بتونه کاری
در روش صافکاری سنتی، استفاده از ابزار‌های سنگین مانند چکش‌های بزرگ و ضربه‌های سنگین رایج است. همین ضربه‌های سنگین موجب می‌شود که رنگ اصلی بدنه خودرو آسیب ببیند و احتیاج به رنگ و بتونه کاری باشد. انجام رنگ و بتونه کاری در قسمت‌های مختلف بدنه خودرو موجب افت قیمت چشمگیری می‌شود؛ که این امر برای صافکاری ماشین‌های خارجی ضرر و آسیب سهمگینی به شمار می‌رود. افت قیمت خودرو باعث شده تا دارندگان انواع ماشین ایرانی و خارجی کمتر به سمت صافکاری سنتی بروند. اگر ضربه وارده بر بدنه با صافکاری PDR و ابزار مربوطه برطرف نگردد، ناچار باید از صافکاری سنتی استفاده نمود.

مدت زمان صافکاری PDR
صافکاران PDR برای انجام صافکاری از تجربه و مهارت لازم برخوردار هستند. این افراد برای انجام بهترین صافکاری از ابزار و تجهیزات موردنیاز کمک می‌گیرند. یک صافکار به‌طور میانگین می‌تواند صافکاری خود را ۱ الی ۳ ساعت انجام دهد. نوع و شدت ضربه وارده بر بدنه خودرو تعیین کننده مدت زمان انجام صافکاری است. اگر بدنه خودرو شما دارای آسیب جزیی است، استفاده از صافکاری PDR پیشنهاد می‌شود.

مزایا مختلف صافکاری PDR
صافکاری PDR به دلیل مزیت‌های بسیار زیادی که دارد مورد قبول افراد قرار گرفته است. مزایا صافکاری PDR موجب پیشرفت و توسعه این روش در مدت زمان کوتاهی شده است.

از جمله مزایای این روش می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

حذف نقاشی خودرو در صافکاری PDR

کسب درآمد بالا در صافکاری PDR: اغلب مشتریان برای انجام صافکاری به صافکاران PDR مراجعه می‌کنند. تمامی این افراد در طلب تعمیر ماشین در زمان کوتاه و با کیفیت بالا هستند.. همین امر موجب افزایش رضایت مشتریان، استقبال بیشتر از صافکاری PDR و افزایش میزان درآمد از طریق صافکاری PDR است.

افزایش میزان سلامتی صافکاران: صافکارانی که برای انجام صافکاری از روش سنتی استفاده می‌کنند، دائم با دستگاه‌هایی که سر و صدای بالاتر و سخت‌تر دارند، سروکار دارند. صافکاری PDR تمامی این موارد را حذف کرده است.

انجام بهترین صافکاری بدنه خودرو در کوتاهترین بازه زمانی: حذف رنگ آمیزی بدنه خودرو در صافکاری PDR موجب شده تا سرعت صافکاری PDR در زمان کوتاه و با سرعت بالاتری انجام گیرد.

جلوگیری از وارد شدن آسیب‌های جدی به بدنه خودرو: در صافکاری PDR، صافکاران تمامی ابزار‌های سنگین مربوط به صافکاری را حذف کرده و در عوض از ابزار‌های سبک و به‌روز استفاده می‌کنند. همین امر موجب کاهش آسیب‌های وارده بر بدنه خورد می‌گردد.
منبع: تسنیم

ارسال نظر