۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۵
نماینده مجلس: واردات خودرو از ضرورت‌هاست
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: از آنجاکه عرضه و تقاضا خودرو با یکدیگر متناسب نیست و تولید داخل نمی‌تواند نیاز بازار را تامین کند، واردات خودرو از ضرورت‌هاست.
کد خبر: ۲۴۳۳

به گزارش کارنا٬سید جواد حسینی‌کیا، عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: دولت نه تنها باید قانون واردات خودرو‌های نو را به درستی اجرایی کند بلکه باید بستر اجرای قانون واردات خودرو‌های کارکرده را نیز فراهم آورد، زیرا دولت با ارائه لایحه‌ای دوفوریتی خود خواستار تصویب این قانون بود.

نماینده مرد سنقر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خودرو‌های وارداتی از یک سو کیفیت مطلوبی دارند در نتیجه می‌توانند رضایت مردم را تامین کنند از سوی دیگر با واردات، عرضه خودرو به بازار بیشتر می‌شود در نتیجه ساماندهی این بازار خواهد شد.

وی با اشاره به مطالبه مردم مبنی بر رقابتی شدن بازار خودرو، تصریح کرد: از آنجاکه عرضه و تقاضا خودرو با یکدیگر متناسب نیست و تولید خودروسازان داخلی نمی‌تواند نیاز بازار را تامین کند، واردات خودرو یکی از ضرورت‌ها است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در حال حاضر برخی افراد نبود ارز کافی را دلیلی برای تعلل در واردات خودرو بیان می‌کنند، اما باید به این نکته نیز توجه کرد که هیچ توجیهی برای عدم اجرای قانون وجود ندارد بلکه مسئولان اجرایی باید از ظرفیت‌هایی مانند منشا ارز خارجی برای واردات خودرو استفاده کنند.

منبع:خانه ملت

ارسال نظر