۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۳
تجهیز ناوگان تاکسیرانی به خودروی برقی آریزو ۵
شهرداری تهران برای تحقق اهداف بلندمدت خود جهت ورود تاکسی‌های برقی به ناوگان تاکسیرانی پایتخت، قراردادی ارزشمند با شرکت مدیران خودرو منعقد کرد.
کد خبر: ۲۹۸۱

به گزارش کارنا، صبح روز پنج‌شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳، آقای جک لی مدیرعامل شرکت مدیران خودرو، شادی مالکی سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران و آقای کریمی‌سنجری مدیر پروژه خودرو‌های برقی وزارت صمت، قرارداد تحویل ۲۰۰۰ خودروی برقی آریزو ۵ به ناوگان تاکسیرانی پایتخت را امضا کردند. طی این قرارداد شرایط خرید ۲۰۰۰ خودروی برقی ام‌وی‌ام آریزو ۵ موسوم به ۵ Arrizo ev در دو بخش هزارتایی طی طرح جایگزینی تاکسی‌های فرسوده با تاکسی‌های برقی برای رانندگان ناوگان تاکسیرانی کشور فراهم خواهد شد. آقای جک لی مدیرعامل شرکت مدیران خودرو در مراسم امضای این قرارداد، ضمن تشکر از تلاش شهرداری تهران و وزارت صمت برای ورود تاکسی‌های برقی به ناوگان تاکسیرانی کشور، اعلام کرد: مدیران خودرو اولین شرکتی است که خودرو‌های انرژی پاک و الکتریکی را در ایران تولید و به بازار عرضه کرد. ما به دنبال این بودیم که هرچه سریع‌تر واردات و تولید خودرو‌های برقی در بازار ایران به مرحله اجرا برسد و از اراده وزارت صمت برای این امر با‌خبر هستیم.

مدیران خودرو، اولین تولیدکننده خودروی برقی در کشور
جک لی مدیرعامل شرکت مدیران خودرو با اشاره به آغاز تولید مدل آریزو ۵ برقی از دوسال گذشته، تاکید کرد: ما با تولید اولین خودروی برقی در ایران حسن نیت خود را نسبت به خواسته‌ها و راهبرد‌های وزارت صمت اثبات کردیم. مدیران خودرو همچنین ۶ ماه پیش مدل فونیکس تیگو ۸ پلاگین هیبرید را تولید و روانه بازار کرد و فونیکس تیگو ۷ پلاگین هیبرید هم به زودی وارد بازار ایران می‌شود.

همچنین تا پایان سال ۱۴۰۳ نسخه ev خودروی فونیکس FX و نسخه پلاگین هیبرید خودروی لوکس آریزو ۸ نیز وارد بازار می‌شوند. البته مدیران خودرو در اهداف میان‌مدت و بلندمدت خود، اهدافی مانند تولید نسخه‌های پلاگین هیبریدی و الکترونیکی محصولات فعلی و همچنین تولید محصولات انرژی پاک متعددی را دنبال می‌کند.

مدیران خودرو رهبر بازار خودرو‌های الکتریکی ایران
آقای جک لی تاکید کرد که مدیران خودرو رهبر در بازار خودرو‌های برقی و انرژی پاک در ایران است و این شرکت برنامه‌های گسترده‌ای برای تولید، عرضه و فروش این نوع خودرو‌ها در بازار ایران دارد.

وی متذکر شد که اهداف دولت و شرکت مدیران خودرو در زمینه عرضه خودرو‌های انرژی پاک در بازار ایران برابر است و ما به دنبال آن هستیم تا شرایط فروش این خودرو‌ها برای خریداران تسهیل شود. ارائه تسهیلات ویژه برای رانندگان و کمک به برقی شدن موازی ناوگان تاکسیرانی کشور و بازار خودروی ایران از اهداف مهم و ویژه مدیران خودرو بوده که ورود حداقل سه خودرو با انرژی پاک تا پایان سال ۱۴۰۳ خود سند محکمی بر این موضوع است.

فراهم آوردن شرایط پس از فروش مناسب
شادی مالکی، سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران در این رویداد اعلام کرد: خدمات پس از فروش این خودرو‌ها یکی از دغدغه‌های رانندگان تاکسی است که گفت‌وگوی مفیدی در این خصوص با شرکت مدیران خودرو داشتیم.

در این طرح رانندگان خودرو می‌توانند برای خرید این خودرو‌ها که از زمان ساخت آن‌ها بیش از ۱۰ سال می‌گذرد، اقدام کنند. بسته‌های حمایتی و شرایط خرید مناسبی نیز از سمت شهرداری برای همه خریداران در نظر گرفته شده است.

جک لی در این مراسم اعلام کرد که خدمات پس از فروش مناسب برای خودرو‌های برقی از جمله اهداف مهم شرکت مدیران خودرو است. همچنین مدیران خودرو امیدوار است تا در آینده همکاری‌های بیشتری با شهرداری، سازمان تاکسیرانی یا وزارت صمت داشته باشد.
منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر