۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۸
خودرو‌های برقی ارزان در راه است
تسلا در گزارش درآمد فصل اخیر خود از ساخت خودرو برقی ارزان خبر داد. تسلا به‌زودی روی ساخت خودرو‌های برقی ارزان‌تر تمرکز خواهد کرد. این درحالی است که اخیراً گزارش‌هایی درمورد لغو خودرو مقرون‌به‌صرفه‌ی تسلا منتشر شده بود.
کد خبر: ۳۰۱۳

به گزارش کارنا، تعیین قیمت خودرو‌های برقی بر اساس عوامل مختلفی انجام می‌شود. یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت خودرو‌های برقی، هزینه تولید آن‌ها است. خودرو‌های برقی دارای فناوری پیشرفته‌ای هستند که ممکن است هزینه تولید آن‌ها بالاتر از خودرو‌های سوختی باشد. همچنین، تعداد و نوع قطعات الکتریکی و باتری‌های استفاده شده در خودرو نیز تأثیر زیادی بر قیمت آن دارد.

ایلان ماسک در مورد اینکه آیا خودرو‌های برقی ارزان‌تر تسلا مدل‌های کاملاً جدیدی خواهند بود یا نسخه‌های ساده‌شده‌ای از خودرو‌های کنونی این برند هستند، توضیحی ارائه نداده است.

ایلان ماسک در کنفرانس مالی سه‌ماهه‌ی اول تسلا خطاب به سهام‌دارانی که طی ماه گذشته نگرانی خود را درمورد تأخیر در برنامه‌های ساخت خودرو‌های برقی ارزان‌قیمت ابراز کرده بودند، گفت: «درمورد نقشه‌ی راه محصولات جدید، حرف‌های زیادی زده شده است. ما برای سرعت بخشیدن به عرضه‌ی مدل‌های جدید، خط تولید آینده‌ی خود را به‌روزرسانی کرده‌ایم.» او اعلام کرد خودرو‌های ارزان تسلا احتمالاً اوایل سال ۲۰۲۵ یا حتی در اواخر امسال از راه خواهند رسید.

خودرو‌های ارزان‌قیمت تسلا ترکیبی از پلتفرم نسل بعدی با پلتفرم کنونی این شرکت خواهند بود که درحال‌حاضر زیربنای پرفروش‌ترین محصولات برند مذکور یعنی مدل ۳ و مدل Y است. ماسک با پیش‌بینی اینکه تولید خودرو ارزان می‌تواند آمار تولید شرکتش را به بیش‌از ۳ میلیون خودرو در سال برساند گفت: «تولید خودرو ارزان به کارخانه‌ی جدید یا خطوط تولید عظیم جدید نیاز ندارد و با استفاده از خطوط تولید کنونی ما ساخته خواهد شد.»

تقاضا برای خودرو‌های برقی تسلا در سه‌ماهه‌ی اول امسال کاهش یافته و همین موضوع منجر به کاهش فروش محصولات این شرکت شده است. تحلیلگران باور دارند که عرضه‌ی مدل ارزان‌تر برای رشد و آینده‌ی تسلا حیاتی است.

اگرچه تسلا بار دیگر قول عرضه‌ی خودرو‌های برقی ارزان‌تر را می‌دهد، اما هنوز نمی‌دانیم محصولی کاملاً جدید عرضه خواهد کرد یا صرفاً نسخه‌ی ساده‌تر مدل ۳ و مدل Y را با قیمت ارزان‌تر عرضه به‌دست مشتریان خواهد رساند. قیمت خودرو ارزان تسلا هنوز مشخص نیست و علاوه‌بر این نمی‌دانیم این محصول با نام مدل ۲ عرضه خواهد شد یا خیر.
منبع: تیتر کوتاه

ارسال نظر