۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۳
منتظر واردات خودرو به کشور باشید
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی در مجمع تشخیص مصلحت نظام با واردات خودرو مخالفت می‌کردند.
کد خبر: ۳۳۲۹

به گزارش کارنا، یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مخالفت‌هایی که در مجمع تشخیص مصلحت نظام با موضوع واردات خودرو وجود داشت، گفت: علیرغم تلاش‌های مجلس برای تصویب واردات خودرو در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲، این موضوع با مخالفت برخی از اعضای مجمع روبرو شد.

رجب رحمانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق چیزی که در مجلس شورای اسلامی تصویب شد قرار شد خودرو‌هایی که ۵ سال کار کرده باشند، وارد شوند.

وی در خصوص عدم واردات خودرو از سوی دولت بیان کرد: من فکر می‌کنم آقای مخبر نسبت به واردات خودرو همیشه مثبت بوده است. برخی در مجمع تشخیص مصلحت نظام با واردات خودرو مخالفت می‌کردند.

رحمانی در ادامه مطرح کرد: در هر حال مصوبه مجلس باید اجرا شود و واردات خودرو انجام شود. در واقع واردات خودرو مخصوصاً در موضوع ماشین‌آلات راه‌سازی و بخشی هم ماشین‌های سواری طبق قانونی که مجلس مصوب کرده، باید اجرا شود.

وی توضیح داد: مجلس پیگیری می‌کند که چرا واردات انجام نشده است. در عدم واردات خودرو مافیای خودرو بی‌تاثیر نیست، ولی دولت قول داده واردات انجام شود.

در نهایت رحمانی گفت: دولت آیین‌نامه اجرایی را می‌نویسد و مجلس در این زمینه باید بخواهد که زودتر اجرایی شود. دولت را نظارت خواهیم کرد که این اتفاق زودتر انجام شود.
منبع: تیتر کوتاه

ارسال نظر