۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۲۴
چطور خودروی خارجی وارداتی را ثبت کنیم؟
از زمانی که قانون واردات خودرو تصویب شده، قرار بود در سال اول ۱۰۰ هزار خودرو وارد کشور شود و در ادامه با تصویب واردات خودرو‌های کارکرده، هدف‌گذاری به ارقام بالاتری نیز رسیده است
کد خبر: ۳۷۵۷

به گزارش کارنا، در دوره جدید ثبت‌نام خودرو‌های وارداتی نیز اگرچه ۱۰محصول عرضه شده، اطلاعاتی از تعداد آن‌ها منتشر نشده است. ثبت‌نام‌کنندگان مرحله اول خودرو‌های وارداتی که در اسفندماه سال ۱۴۰۱ ثبت‌نام کرده بودند و اولویت آن‌ها مشخص شده بود، از دوشنبه به‌مدت ۳ روز تا ساعت ۲۳ و ۵۹ دقیقه روز چهارشنبه (۹ خرداد ماه) فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه یکپارچه، ۳ اولویت موردنظر خود را از بین سبد محصولات عرضه‌شده انتخاب کنند.

در زمان تخصیص خودرو، ابتدا اولویت اول مدنظر قرار می‌گیرد و در صورتی که کل موجودی این خودرو به نوبت‌های قبلی اختصاص یافته باشد، اولویت دوم و سوم ملاک خواهد بود. از این رو، متقاضیان باید براساس درخواست نهایی خود این فهرست را بچینند؛ زیرا پس از تخصیص هرکدام از این خودروها، دیگر امکان لغو یا ویرایش سفارش وجود نخواهد داشت. نکته دیگر اینکه بعد از تخصیص خودرو، فراخوان واریز وجه از سوی شرکت واردکننده برای مشتری ارسال می‌شود و چنانچه متقاضی، وجه خودرو را واریز نکند، نوبت او می‌سوزد و به طورکلی از فهرست سامانه یکپارچه عرضه خودروی وارداتی حذف خواهد شد.
منبع: اندیشه معاصر

ارسال نظر