۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۰
ابلاغ قانون واردات خودروهای نو و کارکرده برقی
واردات خودروهای نو و کارکرده برقی و هیبریدی بر اساس بند ت تبصره ۹ قانون بودجه سال ۱۴۰۳ مجاز شده است و وزارت صمت مکلف است ظرف یک ماه آیین نامه اجرایی آن را تهیه و به هیات وزیران ارسال کند.
کد خبر: ۳۸۳۷

به گزارش کارنا، طبق قانون بودجه سال ۱۴۰۳، واردات خودرو‌های نو و کارکرده برقی و هیبریدی به صورت رسمی ابلاغ شد.

در بند ت تبصره ۹ قانون بودجه ۱۴۰۳ آمده است: در اجرای ماده (۹) قانون هوای پاک مصوب ۱۳۹۶/۴/۲۵ به منظور کاهش آلایندگی شهر‌ها واردات انواع خودرو‌های سواری نو و کارکرده با عمر کمتر از پنج سال برقی و برقی - بنزینی (هیبریدی) به داخل کشور مجاز بوده و حقوق ورودی خودروی برقی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر‌ها در سال ۱۴۰۳ معادل نیم واحد درصد و برای سایر متقاضیان چهار واحد درصد و حقوق ورودی خودرو‌های برقی بنزینی (هیبریدی) پانزده واحد درصد تعیین می‌گردد.

براین اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت مجاز است در قبال سرمایه گذاری در گسترش حمل و نقل عمومی برقی توسعه زیرساخت‌های آن انتقال فناوری و افزایش داخلی سازی خودرو‌های برقی بنزینی (هیبریدی) تخفیف در پرداخت حقوق ورودی واردات این نوع خودرو‌ها و قطعات منفصله آن را به میزان نیمی از منابع اختصاص یافته برای این امر اعمال نماید.

منابع حاصل از حقوق ورودی خودرو‌های برقی- بنزینی (هیبریدی) و قطعات منفصله آن صرف توسعه زیرساخت‌های آن و تسهیلات و مشوق‌های خرید این نوع خودروی تولید داخل می‌شود. وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است ظرف یک ماه از لازم الاجرا شدن این قانون آئین نامه اجرایی این بند را تهیه نماید و به تصویب هیأت وزیران برساند.

وزارتخانه‌های کشور و صنعت معدن و تجارت مکلفند گزارش تفصیلی هزینه کرد منابع حاصل از این بند را هر سه ماه یکبار به کمیسیون‌های عمران و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ارسال نمایند.

منبع: روزمرگی اقتصاد

ارسال نظر