۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۶
تاکسی خودران در آمریکا همگانی شد
سرویس تاکسی خودران وایمو (زیرمجموعه گوگل) برای همه شهروندان سن فرانسیسکویی ارائه شده و آن‌ها می‌توانند با استفاده از اپ مخصوص سرویس مورد نیاز خود را سفارش دهند.
کد خبر: ۴۳۵۴

به گزارش کارنا، این شرکت تاییدیه دولت برای اجرای طرح خودرو‌های خودران پولی را از آگوست سال گذشته تایید کرده، اما شرکت از آن زمان تاکنون درفهرست انتظار قرار داشته است. وایمو پس از تعطیلی بی سروصدای فعالیت خودرو‌های خودران کروز به دلیل کشیدن یک عابر روی زمین و مخفی کردن شواهد از رگولاتورها، اکنون تنها شرکت با خودرو‌های خودران تجاری در ایالت کالیفرنیا است.

این زیرمجموعه گوگل اعلام کرده تاکنون خودروهایش در سن فرانسیسکو بیش از ۳.۸ میلیون مایل بدون راننده سفر کرده اند و شرکت همچنین مدعی است وسیله‌های نقلیه اش هر هفته هزاران کیلومتر سفر می‌کنند. به نوشته روزنامه سن فرانسیسکو کرونیکل، ناوگان وایمو در شهر حدود ۳۰۰ خودرو دارد که نسبت به ۲۵۰ دستگاه در ماه ژانویه افزایش یافته است. اما وایمو با وجود گستردگی فعالیت تصمیم ندارد در آینده نزدیک وسایل نقلیه اش را در این شهر بیشتر کند.

سن فرانسیسکو دومین شهری است که سرویس‌های عمومی خودرو‌های خودران وایمو را دریافت می‌کند. نخستین شهر فونیکس بود. این سرویس از سال ۲۰۲۰ میلادی و فقط برای اعضای وایمو ارائه می‌شد، اما دو سال بعد برای کل ساکنان شهر عرضه شد.
منبع: مهر

ارسال نظر