۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۹
خریداران خودرو وارداتی بخوانند ، عرضه آزاد شد
از این پس عرضه خودروهای وارداتی آزاد خواهد شد و دیگر مشتریان جدید می توانند نسبت خرید خودروهای وارداتی از سامانه اقدام کنند.
کد خبر: ۴۵۹۳

به گزارش کارنا٬ رئیس سازمان توسعه تجارت به صورت رسمی اعلام کرد که از این پس عرضه خودرو‌های وارداتی آزاد خواهد شد و دیگر مشتریان جدید می‌توانند نسبت خرید خودرو‌های وارداتی از سامانه اقدام کنند.

مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت، اعلام کرد: «هفته آینده عرضه جدیدی در سامانه وارداتی انجام می‌شود که متفاوت از عرضه‌های قبلی است. این عرضه آخرین فرصت برای دارندگان اولویت خودرو‌های وارداتی (آن‌هایی که اسفند ۱۴۰۱ در سامانه ثبت نام کرده بودند) است و در صورتی که این افراد خودروی مورد نظر خود را انتخاب نکنند، دیگر هیچ اولویت خریدی نسبت به سایر افراد ندارند».

ضیغمی در ادامه بیان کرد: «همچنین از ابتدای هفته آینده این امکان فراهم است که متقاضیان جدید خرید خودرو‌های وارداتی با بلوکه کردن ۵۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی، در این دوره سامانه وارداتی‌ها شرکت کنند و در کنار مشتریان قبلی، خودروی مورد نظر خود را برای خرید انتخاب کنند».
به گفته رئیس سازمان توسعه تجارت در این عرضه خودرو‌های وارداتی، اولویت ابتدایی به مشتریان قبلی تعلق دارد و متقاضیان جدید هم می‌توانند برای خرید خودرو اقدام کنند. اما از عرضه‌های بعدی به طور کامل اولویت خرید برای مشتریان قدیمی سامانه از بین می‌رود و دیگر امتیازی نسبت به مشتریان جدید ندارند. مهدی ضیغمی در پایان گفت: «متقاضیان جدید باید در نظر داشته باشند که در صورت ایجاد حساب وکالتی و ثبت نام در سامانه وارداتی، امتیازی از جنس اولویت مدتدار به این افراد تعلق نمی‌گیرد و از این پس برای هر دوره از سامانه وارداتی‌ها امکان ثبت نام مشتری جدید وجود دارد. بدیهی است که اگر مشتری به خاطر حجم تقاضا، امکان خرید قطعی خودرویی خاص را نداشته باشد، باید برای دوره‌های بعدی سامانه دوباره فرایند ثبت نام را طی کند».


بر اساس گفته‌های رئیس سازمان توسعه تجارت، هفته آینده خودرو‌های اروپایی، ژاپنی، چینی و… در سامانه وارداتی‌ها عرضه می‌شود و مشتریان جدید هم می‌توانند برای خرید این خودرو‌ها اقدام کنند. گفته می‌شود که در روز‌های آتی جزئیات دقیق ثبت نام مشتریان جدید در سامانه اعلام خواهد شد و قرار است تا محدودیت‌های ثبت نام به مراتب کمتر از قبل باشد.

ارسال نظر