۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۳
برنامه سراسری «بهمن» برای خودرو‌های برقی
مدیرعامل گروه بهمن در نشست خبری این گروه در حاشیه پنجمین اتواکسپوی تهران از برنامه‌های این شرکت در سال آینده گفت. وی در ابتدای این نشست یادآور شد گروه بهمن مجموعه قدرتمندی از خودروسازان است که توانایی تولید محصولات دوچرخ تا هجده‌چرخ را دارد.
کد خبر: ۱۱۳۳

به گزارش کارنا، وی در این نشست خبری از تصمیم بهمن برای عرضه خودرو‌های برقی و معرفی جایگزین وانت کارا در سال ۱۴۰۳خبر داد. مدیرعامل گروه بهمن در پاسخ به سوالات خبرنگاران از عرضه G ۹ و XB ۱ در حوزه خودرو‌های سواری، همین‌طور کشنده X ۹ و J ۷ و کامیون‌های ۶و ۸ تن در حوزه خودرو‌های تجاری و در نهایت ورود موتورسیکلت ویژه کار و اتوبوس بین شهری و اتوبوس برقی شهری در سال ۱۴۰۳ خبر داد.

هرجا قولی داده باشیم، عمل می‌کنیم
بیوک علیمرادلو مدیرعامل گروه بهمن می‌گوید: مشکلات اخیر ناشی از تعهداتی است که از جانب وزارت صمت ایجاد شده و ما در خصوص تحویل خودرو به مشتریان خود بدقولی نداشته ایم. ما هر جا خودمان متعهد شویم، به موقع آن را انجام می‌دهیم. مسائل طرح نوبت زمستان را پیش‌بینی کرده بودیم و بار‌ها تذکر دادیم. وضعیتی که امروز صنعت خودرو را گرفتار کرده حاصل تئوری‌های غلط است. به تعبیر رهبری دولت باید نظارت کند، اما دخالت نداشته باشد.

علیمرادلو در نشست خبری گروه بهمن که در حاشیه اتواکسپوی تهران برگزار شد، گفت: بازار خودرو‌های تجاری متنوع و رقابتی شده است. هرچند در سال‌جاری مشکلات ارزی اجازه نداد، آن‌طور که انتظار داشتیم پیش برویم، اما باوجود همه این مشکلات، تولیدات امسال رشد قابل توجهی داشته است.

آرام آرام به سمت توسعه سبد برقی‌ها
علیمرادلو از توسعه تدریجی خودرو‌های برقی این گروه خبر داد و گفت: خودروی برقی EQM ۵ هفته آخر بهمن ماه از گمرک ترخیص و قابل استفاده برای شرکت‌های تاکسیرانی و افراد خواهد بود. طبق وعده قبلی بستر‌های تاکسیرانی این خودرو ایجاد خواهد شد و امروز برای توسعه شبکه شارژ توافقاتی انجام می‌شود. وی در همین رابطه افزود: خودروی NETA U که در این نمایشگاه معرفی شد دومین محصول کاملا برقی گروه بهمن است.

وی در پاسخ به سوالی درباره عرضه فیدلیتی XB ۱ که در اتواکسپوی تهران معرفی شده است، گفت: این محصول به سبد تولیدات بهمن اضافه خواهد شد.

علیمرادلو در خصوص برنامه تولید وانت در سال آینده گفت: وانت کارا پایان امسال از چرخه تولید خارج خواهد شد، ولی امیدواریم چند ماه فرصت اضافی بگیریم. وی در پاسخ به سوالی درباره جایگزین‌های احتمالی گروه بهمن برای محصول وانت کارا گفت: وانت کاپرا B جایگزین کارا می‌شود و کاپرا U نیز تولید خواهد شد.

وی برنامه تولید پیکاپ آفرود G ۹ و ون اینرودز را تشریح کرد و گفت: وانت G ۹ به بازار عرضه می‌شود و در سال ۱۴۰۳ برنامه مفصلی خواهد داشت. اینرودز جای خود را باز کرده و شاهد رشد تولید آن خواهیم بود.

سیباموتور با تنوع محصول به استقبال ۱۴۰۳ می‌رود
مدیرعامل گروه بهمن در خصوص خودرو‌های تجاری مجموعه گروه گفت: بهمن دیزل سال‌جاری عملکرد خوبی داشته و در سال آینده محصولات جدیدی را وارد بازار خواهد کرد. شرکت سیباموتور FAW-j ۶، ۴۶۰ را در سال‌جاری عرضه کرد و سال آینده نیز عرضه J ۷ را خواهیم داشت که با توجه به قابلیت‌های آن سرآمد بازار می‌شود. وی در خصوص برنامه سیبا موتور برای سال ۱۴۰۳ گفت: محصولات جدید سیباموتور، تایگر ۶تن و ۸ تن در شش ماه دوم عرضه می‌شود.

سال ۱۴۰۳ از اتوبوس تا موتورسیکلت برقی
بیوک علیمرادلو در ادامه با اشاره به شرکت اسنا که در ساخت اتوبوس‌های شهری و بین شهری فعالیت دارد، گفت: در سال ۱۴۰۲ یکصد دستگاه به شهرداری تبریز تحویل شد و تا آخر سال حدود صد دستگاه اتوبوس تحویل شهرداری تهران می‌شود. تولید اتوبوس ۱۸ متری شروع شده و در خصوص این محصول قرارداد جاری با شهرداری اصفهان داریم. وی در همین رابطه گفت: برنامه ریزی‌ها در خصوص اتوبوس ۱۲ متری برقی آغاز شده و سال آینده تولید آن انجام خواهد شد و اتوبوس ۹متری بین شهری نیز به زودی ارائه خواهد شد.

مدیرعامل گروه بهمن درباره برنامه‌های شرکت «ایران‌دوچرخ» گفت: در حوزه موتور سیکلت، موتور تمام برقی کار ایران دوچرخ که توسط مهندسان ایرانی طراحی شده و کاملا منطبق با نیاز کسانی است که با موتور کار می‌کنند در حضور مقام معظم رهبری رونمایی شد.

گروه بهمن در پنجمین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران که از ۱۰ تا ۱۵ بهمن ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۷در شهرآفتاب برگزار می‌شود، در سالن‌های A ۳ و A ۵ پذیرای عموم علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان خواهد بود.
منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر