۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۴
سقوط باورنکردنی نیسان
سهام نیسان موتور ۱۲ درصد سقوط کرد که بزرگترین افت این شرکت در بیش از دو دهه گذشته و پس از آن است که درآمدهای سه ماهه کمتر از انتظارات بود و پیش‌بینی‌ها را با توجه به رقابت سخت در چین برای فروش خودرو کاهش داد.
کد خبر: ۱۳۲۴

به گزارش کارنا، ظهور برند‌های چینی در حال رشد سریع مانند بی‌وای‌دی که خودرو‌های برقی مقرون به صرفه را برای رانندگان جوان چینی تولید کرده‌اند، منجر به از دست‌دادن مدام سهم بازار برای رقبای خارجی در بزرگترین بازار خودروی جهان شده است. با این حال، خطرات برای نیسان که تا سال ۲۰۲۲ چین را بزرگترین بازار خود می‌دانست، احتمالاً بیشتر است.

کاهش ۱۱.۶ درصدی سهام نیسان موتور، ۱.۸ میلیارد دلار از ارزش بازار نیسان را از بین برد. یک روز پیش از آن، سود عملیاتی سه ماهه سوم ۱۴۱.۶ میلیارد ین (۹۴۸ میلیون دلار) را گزارش کرد که یک پنجم کمتر از برآورد تحلیلگران و چشم‌انداز فروش جهانی خودرو خود را با ۱۵۰ هزار خودرو به ۳.۵۵ میلیون کاهش داد.

بر اساس داده‌های ماه گذشته انجمن خودروسازان چین، فروش خودرو در سراسر صنعت در چین در سال گذشته ۱۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و به ۳۰.۱ میلیون دستگاه رسید.

طبق گزارش رویترز، نیسان تاکتیک‌های خود در چین را تغییر داد تا بر بازیابی فروش در شهر‌ها و مناطقی که برقی‌سازی با سرعت کمتری انجام می‌شود تمرکز کند. این به خودروساز کمک کرد تا فروش سالانه خود را با ۱۹ درصد افزایش به ۲۴۷ هزار خودرو در سه ماه پایانی سال گذشته برساند. هدف نیسان صادرات خودرو از چین به بازار‌های خارج از کشور از سال ۲۰۲۵ با هدف اولیه ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار خودرو در سال است./

منبع: ایسنا

ارسال نظر