۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۵
تسلا قیمت برخی از خودرو‌های خود را کاهش می‌دهد
سازنده خودرو‌های برقی تسلا اعلام کرد قیمت برخی از خودرو‌های خود در آمریکا را به طور موقت کاهش خواهد داد.
کد خبر: ۱۳۶۶

به گزارش کارنا، خودروسازی تسلا به طور موقت قیمت برخی از خودرو‌های مدل Y خود را در آمریکا کاهش داده است. کمتر از یک ماه قبل نیز این شرکت اقدامی مشابه را در بازار آلمان انجام داد و قیمت این مدل از محصولات خود را کاهش داده بود.

تسلا قیمت خودرو‌های دیفرانسیل عقب و همینطور برد بلند مدل Y را هزار دلار کاهش داده و به ترتیب به قیمت‌های ۴۲۹۹۰ دلار و ۴۷۹۹۰ دلار رسانده است که نشان دهنده تخفیف ۲.۳ و ۲ درصدی نسبت به قیمت‌های قبلی است. قیمت سایر مدل‌ها بدون تغییر باقی مانده است.

تسلا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد قیمت‌هایی که کاهش پیدا کرده از ابتدای ماه مارس هزار دلار یا بیشتر افزایش خواهد یافت.

 این خودروساز آمریکایی ماه گذشته نیز قیمت برخی از مدل‌های خود را در آلمان کاهش داد، زیرا تولید خودروهایش در کارخانه برلین به دلیل کمبود قطعات حاصل از تنش در دریای سرخ و اختلال در حمل و نقل، متوقف شده بود.

تسلا همچنین نسبت به رشد کمتر فروش در سال میلادی جاری فروش هشدار داد. انتظار می‌رود آخرین کاهش قیمت‌ها بر حاشیه سود تسلا تأثیر بگذارد، چرا که از جنگ قیمتی که بیش از یک سال پیش آغاز شده بود، آسیب دیده است.

کاهش قیمت‌های تسلا در حالی صورت می‌گیرد که این شرکت برای رقابت با تعداد فزاینده‌ای از خودرو‌های برقی ارزان قیمت، مانند خودرو‌های ساخت BYD چین آماده می‌شود که از تسلا به عنوان برترین سازنده خودرو‌های برقی در جهان پیشی گرفت.

گفتنی است سهام تسلا در سال جاری تاکنون ۲۲.۱ درصد کاهش یافته است.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر