۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۳
باجه‌های پرداخت نقدی عوارض این آزادراه حذف می‌شوند
مدیر عوارضی آزاد راه تهران- پردیس گفت: تمام باجه‌های نقدی آزاد راه تهران- پردیس مسدود و همه آن‌ها الکترونیکی می‌شوند.
کد خبر: ۱۹۱۷

به گزارش کارنا، عوارض آزادراهی مبلغی است که در ازای احداث و نگهداری از آزادراه دریافت می‌شود. پرداخت این نوع عوارض در اغلب کشور‌ها رایج است و مبلغ آن بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود. پرداخت عوارض آزادراهی تاکنون هم به صورت آنلاین و هم به صورت نقدی انجام می‌شد، اما اخیرا در برخی از مسیر‌ها فقط به صورت آنلاین قابل پرداخت است.

حمیدی باقری اعلام کرد: از تاریخ ۲۶ اسفندماه امسال تمام باجه‌های نقدی این آزادراه مسدود وتردد خودرو‌ها فقط به صورت الکترونیکی میسر خواهد بود.

وی ادامه داد: پیرو دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت راه و شهرسازی، همچنین طبق بند (ی) تبصره ۱۸ قانون بودجه مبنی بر الزام اخذ عوارض به صورت الکترونیکی این آزاد راه نیز مانند سایر آزادراه‌های کشور الکترونیکی می‌شود.

مدیر عوارضی آزاد راه تهران- پردیس خاطر نشان کرد: به تمام هموطنان توصیه می‌کنیم جهت پرداخت به موقع عوارض آزاد راهی هر چه سریعتر نسبت به ثبت نام و ایجاد کیف پول از طریق اپلیکیشن‌هایی مانند پرنا و یا مراجعه به سایت بانک مسکن اقدام کنند.

باقری ادامه داد: برای تسهیل این امر باجه‌هایی در عوارضی این آزادراه مستقر شده که خدمات غیرحضوری ارائه می‌دهند.

وی توضیح داد: این فرآیند برای آزاد راه‌های کل کشور معتبر بوده و بدیهی است در صورت به موقع پرداخت نکردن عوارض در طی ۱۵ روز، نرخ عوارض به صورت پلکانی افزایش یافته و خودرو‌های متخلف مشمول جریمه خواهند شد.

مدیرعوارضی آزاد راه تهران- پردیس تصریح کرد: خودرو‌های عمومی برای تردد در این آزادراه مشمول ۲۰ درصد تخفیف و خودرو‌های شخصی که بیش از ۴۰ بار در ماه تردد داشته باشند مشمول ۳۰ درصد تخفیف می‌شوند.
منبع: تیتر کوتاه

ارسال نظر