۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۱
هیبریدی‌‌‌ها برگ برنده فورد
فروش فورد‌ موتور در ایالات‌‌‌ متحده ۱۰.۵‌درصد در ماه گذشته در مقایسه با فوریه ۲۰۲۳ افزایش یافت که به دلیل افزایش فروش خودروهای هیبریدی و تمام‌‌‌الکتریکی آن بود. افزایش فروش هیبریدی بخشی از برنامه فورد برای دو برابر کردن استفاده از این فناوری است. این شرکت گفت مجموع فروش هیبریدی در ماه فوریه به ۱۲‌هزار و ۴۵ خودرو رسید که شامل ۶۴۶۳ دستگاه از پیکاپ کوچک ماوریک هیبریدی بود.
کد خبر: ۲۰۵۱

به گزارش کارنا،  در این بیانیه آمده است که خودروهای هیبریدی همچنان بخش رشد فورد هستند و فروش آن در بیشتر سال گذشته با سرعت بیشتری نسبت به کل صنعت ایالات‌‌‌متحده رشد کرده است. به‌رغم افزایش خودروهای هیبریدی و برقی، ۸۹.۵‌درصد از فروش فورد در ماه گذشته مربوط به خودروهای سنتی و کامیون‌‌‌ها بود. این خودروساز از فروش ۱۷۴‌هزار و ۱۹۲ خودرو و کامیون در ماه فوریه خبر داد.

نتایج شامل جهش ۸۱درصدی در فروش خودروهای برقی و تقریبا ۳۲‌درصد افزایش در مدل‌‌‌های هیبریدی بود. فروش موتورهای احتراق داخلی سنتی نیز افزایش یافته که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷.۵‌درصد افزایش یافته است. طبق گزارش رویترز، فروش کلی خودروساز دیترویت از حدود ۱۵۷‌هزار و ۶۰۶ دستگاه در سال گذشته به ۱۷۴‌هزار و ۱۹۲ دستگاه افزایش یافت.
منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر