۰۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۶
تولید خودرو‌های چینی ارزان قیمت
شرکت چینی خودرو‌های الکتریکی اکسپنگ اعلام کرد که قصد دارد یک برند ارزان‌تر را راه‌اندازی کند.
کد خبر: ۲۳۳۰

به گزارش کارنا، شرکت چینی خودرو‌های الکتریکی اکسپنگ اعلام کرد که قصد دارد یک برند ارزان‌تر را راه‌اندازی کند و وارد یک بخش رقابتی بزرگ در میان رقابت شدید قیمت در صنعت خودرو‌های برقی شود.

شرکت‌های خودرویی چینی با تمام قوا در حال تولید خودرو‌های هوشمند و ارزان برای عرضه به بازار هستند. خودرو‌های چینی اکثر بازار‌های خودرویی دنیا را هدف قرار داده اند.

هی شیائوپنگ، مدیرعامل اکسپنگ در یک رویداد صنعتی در پکن اظهار کرد که مدل‌های این برند که قرار است در ماه آینده عرضه شوند، بین ۱۰۰ هزار یوان تا ۱۵۰ هزار یوان (۱۴ هزار تا ۲۱ هزار دلار) قیمت خواهند داشت. این در مقایسه با محدوده ۲۰۰ هزار تا ۳۰۰ هزار یوان است که در آن سازندگان خودرو‌های برقی ممتاز معمولاً خودرو‌های خود را قیمت می‌دهند.

رقابت در بازار خودرو‌های برقی چین تشدید شده است، زیرا شرکت‌ها برای کاهش قیمت‌ها رقابت می‌کنند و بی‌وای‌دی رهبر بازار دور عمیق‌تری از کاهش قیمت‌ها را رهبری می‌کند.

اکسپنگ که به‌طور متوالی مدل‌هایی را تحت این برند معرفی می‌کند که نامی از آن‌ها نبرده است و هر کدام دارای سطوح مختلفی از قابلیت‌های رانندگی هوشمند هستند. این برند جدید به ایجاد اولین خودروی رانندگی با کمک هوش مصنوعی برای جوانان اختصاص دارد.

طبق گزارش انجمن خودرو‌های مسافری چین، فروش خودرو‌های برقی با باتری در چین در دو ماه اول سال از ۲۰.۸ درصد در کل سال ۲۰۲۳ به ۱۸.۲ درصد کاهش یافت.
منبع: ۹ صبح

ارسال نظر