۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۹
اختصاصی
چه چیزی مانع تولید خودروی ملی در سطح جهانی در کشور است؟ + فیلم
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است حضور مافیای قدرت در صنعت خودرو مانع تولید خودروی ملی به معنای واقعی و در سطح جهانی در کشور شده است.
کد خبر: ۲۵۴۲

به گزارش کارنا، نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است حضور مافیای قدرت در صنعت خودرو مانع تولید خودروی ملی به معنای واقعی و در سطح جهانی در کشور شده است.

سید کاظم موسوی با تاکید بر لزوم سهولت خرید خودرو برای مردم اظهار داشت: خودروسازان باید با تعیین قیمتی کمتر از نرخ فعلی برای تولیدات خود امکان خرید خودرو برای مردم را فراهم و با تولید خودروهای باکیفیت و مطابق با تکنولوژی روز، محصولات خود به بازار های جهانی معرفی کنند.

وی با بیان اینکه خودروسازان باید در جهت خدمت به مردم عمل کنند، افزود: اگر خودروهای داخلی خریداری در داخل نداشته باشند قطعا در بازارهای جهانی نیز جایگاهی نخواهد داشت. لذا هر چه قیمت خودرو پایین تر باشد، استقبال مردم از خودروی داخلی بیشتر خواهد بود.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفتگو‌ با خبرنگار کارنا یادآور شد: البته قیمت های تکلیفی نیز کارساز نیست و موجب زیاندهی و در نهایت تعطیلی شرکت های خودروسازی ‌خواهد شد.

موسوی تاکید کرد: با ایجاد رقابت سالم در قیمت ‌و‌ کیفیت قطعا امکان خرید خودرو با قیمت و کیفیت مناسب برای مردم‌ وجود خواهد داشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان اذعان داشت:  همان طور که با ساخت موشک دشمنان خود را مایوس کرده ایم با استفاده‌ از توان ‌‌و ظرفیت صنایع دفاعی، شرکت های دانش بنیان و نخبگان کشور می توانیم خودروی ملی به معنای واقعی و در سطح جهانی تولید و‌‌ در جهت بالندگی صنعت خودرو کشور گام برداریم اما متاسفانه مافیای قدرت با ایجاد فضای مسموم ‌و دست اندازی موانعی در این زمینه ایجاد کرده اند.

 

تعداد بازدید : 3

ارسال نظر