۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۷
روز‌های سخت در انتظار خودروسازان اروپا
انجمن خودروسازان اروپا با اشاره به تاثیر تعطیلات عید پاک و رکود بازار اعلام کرد فروش خودرو‌های جدید در اتحادیه اروپا در ماه مارس ۵.۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت که اولین کاهش امسال و بزرگترین کاهش از جولای ۲۰۲۲ است.
کد خبر: ۲۹۵۵

به گزارش کارنا، خودروسازان بزرگ اروپایی فولکس‌واگن و استلانتیس اعلام کردند که بازار در سال ۲۰۲۴ به دلیل تقاضای ضعیف جهانی برای خودرو‌های الکتریکی، افزایش رقابت چینی، فشار‌های مداوم هزینه‌ها و تنش‌های ژئوپلیتیکی سخت خواهد بود.

آمار‌های انجمن خودروسازان اروپا نشان می‌دهد که ثبت نام خودرو در ماه مارس سالانه ۶.۲ درصد در آلمان، ۴.۷ درصد در اسپانیا، ۳.۷ درصد در ایتالیا و ۱.۵ درصد در فرانسه کاهش یافته است.

انجمن خودروسازان اروپا اعلام کرد که فروش خودرو‌های برقی باتری‌دار ۱۱.۳ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است که نشان‌دهنده رکود گسترده‌تر بازار است، در حالی که ثبت نام خودرو‌های هیبریدی الکتریکی ۱۲.۶ درصد افزایش یافته است که عمدتا به دلیل فروش قوی در فرانسه و ایتالیا بود.

رشد فروش خودرو‌های الکتریکی کند شده است و سرمایه‌گذاری در ظرفیت و توسعه فناوری از تقاضا پیشی گرفته است، زیرا بسیاری از خریداران به دلیل هزینه و تردید‌های مداوم در مورد زیرساخت منصرف شده‌اند.

طبق گزارش رویترز، ثبت نام خودرو در سه خودروساز بزرگ اروپا، فولکس‌واگن، استلانتیس و رنو همگی در ماه مارس به ترتیب ۹، ۱۲.۶ و ۲.۱ درصد کاهش یافت.
منبع:ایسنا

ارسال نظر