۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۴
کناره‌گیری فولکس از پروژه مشترک با رنو
فولکس واگن از مذاکره با رنو برای توسعه مشترک نسخه الکتریکی مقرون‌به‌صرفه خودروی ساب کامپکت توینگو کناره‌‌گیری کرده است. این موضوع می‌تواند به تلاش‌‌های خودروسازان اتحادیه اروپا برای مقابله با رقبای چینی آسیب بزند.
کد خبر: ۳۶۴۱

به گزارش کارنا، شکست مذاکرات می‌تواند به این معنا باشد که خودروساز آلمانی شاید مجبور شود به‌تن‌هایی در توسعه خودروی برقی مقرون‌به‌صرفه خود پیش برود.

رنو به طراحی توینگوی الکتریکی خود که قرار است در سال ۲۰۲۶وارد بازار شود، ادامه خواهد داد. هر دو امیدوار بودند به اشتراک گذاشتن این کار باعث کاهش هزینه‌هایی شود که مانعی کلیدی برای خودروسازان اروپایی در مواجهه با خودرو‌های ارزان‌تر از چین است.

گفته می‌شودشکست مذاکرات می‌تواند به این معنا باشد که خودروساز آلمانی شاید مجبور شود به‌تنهایی در توسعه خودروی برقی مقرون‌به‌صرفه خود پیش برود. رنو به طراحی توینگوی الکتریکی خود که قرار است در سال ۲۰۲۶وارد بازار شود، ادامه خواهد داد. هر دو امیدوار بودند به اشتراک گذاشتن این کار باعث کاهش هزینه‌هایی شود که مانعی کلیدی برای خودروسازان اروپایی در مواجهه با خودروهای ارزان‌‌تر از چین است. گفته می‌شود فولکس واگن مذاکرات را عمدتا به این دلیل قطع کرد که رنو می‌خواست این خودرو را در یکی از کارخانه‌های خود در زمانی که فولکس واگن به دنبال استفاده کامل از شبکه تولید اروپایی خود است، بسازد.

سخنگوی فولکس واگن از اظهارنظر در مورد مذاکرات بین این شرکت‌ها خودداری کرد، اما گفت این خودروساز آلمانی همچنان در حال بررسی گزینه‌های خود در مورد خودروهای برقی ارزان‌قیمت است. مذاکرات را عمدتا به این دلیل قطع کرد که رنو می‌خواست این خودرو را در یکی از کارخانه‌های خود در زمانی که فولکس واگن به دنبال استفاده کامل از شبکه تولید اروپایی خود است، بسازد.

سخنگوی فولکس واگن از اظهارنظر در مورد مذاکرات بین این شرکت‌ها خودداری کرد، اما گفت این خودروساز آلمانی همچنان در حال بررسی گزینه‌های خود در مورد خودرو‌های برقی ارزان‌قیمت است.
منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر