۰۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۸
کارخانه تمام خورشیدی فراری در ایتالیا افتتاح شد
شرکت فراری سازندۀ خودرو‌های اسپرت لوکس ایتالیایی در حال آماده شدن برای عرضۀ اولین خودروی الکتریکی خود است، در همین راستا ساختمان مونتاژ خودرو‌های الکتریکی جدید فراری روز جمعه با حضور رئیس جمهور ایتالیا افتتاح شد.
کد خبر: ۴۲۴۸

به گزارش کارنا، این کارخانۀ جدید که به طور کامل از انرژی‌های تجدیدپذیر نیرو می‌گیرد، قرار است اولین خودروی اسپرت فراری EV را تولید و روانۀ بازار کند. اولین خودروی اسپرت تمام الکتریکی فراری در ساختمان جدید الکترونیکی ساخته خواهد شد. بندتو ویگنا، مدیرعامل این شرکت گفت که کارخانۀ جدید آیندۀ فراری را روشن خواهد کرد.

ساختمان جدید، شرکت فراری را قادر می‌سازد تا به «بازتعریف مجدد محدودیت‌های ممکن» ادامه دهد. اولین خودروی اسپرت EV فراری در کنار نسل بعدی خودرو‌های هیبریدی و ICE در این کارخانه ساخته خواهد شد. همچنین این مرکز باتری، موتور‌های الکتریکی و اینورتر برای خودرو‌های برقی فراری تولید خواهد کرد.

شرکت فراری حدود ۲۱۴ میلیون دلار (۲۰۰ میلیون یورو) سرمایه‌گذاری کرده است تا این تسهیلات را به واقعیت تبدیل کند. فراری در روز افتتاحیه گفت که این کارخانه به بهبود کارایی و انعطاف‌پذیری کمک خواهد کرد. انرژی این ساختمان به طور کامل از انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین خواهد شد. بیش از ۳۰۰۰ پنل خورشیدی بر روی سقف، ۱.۳ مگاوات انرژی تولید می‌کنند. شرکت فراری اعلام کرده است که با استفادۀ مجدد از آب باران و انرژی در چرخۀ تولید، ۶۰ درصد انرژی مصرف شده برای آزمایش باتری و موتور، بازیابی و هدایت می‌شوند.

منابعی در این هفته به رویترز گفتند که قیمت اولین خودروی اسپرت الکتریکی فراری حداقل ۵۳۵۰۰۰ دلار (۵۰۰۰۰۰ یورو) خواهد بود. به گفتۀ این منابع، فراری در حال توسعۀ دومین خودروی الکتریکی خود است، که هنوز در مراحل اولیه می‌باشد، امّا در ساختمان جدید ساخته خواهد شد.

فراری سال گذشته اولین خودروی هیبریدی پلاگین خود را با نام SF۹۰ Stradale روانۀ بازار کرد. تا سال ۲۰۲۶، شرکت فراری قصد دارد ۶۰ درصد از فروش خودرو‌های الکتریکی و PHEV را به خود اختصاص دهد. انتظار می‌رود اولین فراری تمام الکتریکی تا پایان سال رونمایی شود. در همین حال، رقیب لوکس آن لامبورگینی در آگوست گذشته اولین خودروی الکتریکی یعنی Lanzador EV را معرفی کرد. انتظار می‌رود لامبورگینی لانزادور را در سال ۲۰۲۸ عرضه کند.
منبع: تک ناک

ارسال نظر