۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۴
خرید خودروی ۴/۵ میلیون یورویی بوگاتی توسط همسر زلنسکی در بحبوحه جنگ
روزنامه‌نگاران فرانسوی جزئیات یک معامله محرمانه برای فروش یک دستگاه بوگاتی توربیون سوپر اسپورت را فاش کردند که صاحب خوشحال آن «اولنا زلنسکا» همسر ولودیمیر زلنسکی است. به گفته کارمندان نمایندگی خودرو در پاریس، النا این تازه‌ترین مدل بوگاتی را به قیمت ۴.۵ میلیون یورو خریداری کرده است.
کد خبر: ۴۵۴۱

به گزارش کارنا، بر اساس گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌ها، اولنا زلنسکا، همسر ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، ظاهراً یک بوگاتی توربیون سوپر اسپورت که به دلیل عملکرد و قیمت بالای خود معروف است، خریده است. هزینه گزارش شده این وسیله نقلیه، طبق فاکتوری که روزنامه‌نگاران فرانسوی به دست آورده‌اند، حدود ۴ میلیون یورو است، با گزینه‌های اضافی بالغ بر ۵۰۰ هزار یورو، که مجموع آن را به حدود ۴.۵ میلیون یورو می‌رساند.

انتظار می‌رود این خودرو در سال ۲۰۲۶ به زلنسکا تحویل داده شود. بوگاتی توربیون سوپر اسپورت به دلیل سرعت استثنایی خود با حداکثر سرعت ۴۴۰ کیلومتر بر ساعت (۲۷۳ مایل در ساعت) مشهور است.

این خودرو دارای یک موتور ۰.۸ لیتری و چهار توربوشارژ V ۱۶ است که ۱۵۷۸ اسب بخار قدرت دارد.

اخبار این خرید جنجالی سؤالاتی را در مورد منبع سرمایه مورد استفاده برای چنین خرید گزافی به ویژه با توجه به درگیری‌های مداوم در اوکراین ایجاد کرده است.

منتقدان استدلال می‌کنند که این بودجه می‌توانست برای حمایت از تلاش‌های بازیابی کشور جنگ‌زده یا ارائه کمک‌های بشردوستانه به آسیب‌دیدگان درگیری‌ها استفاده شود.

رسید خرید این خودرو به سرعت در فضای مجازی دست به دست شده است.

خانواده زلنسکی در اوایل ژوئن، به همراه یک هیات اوکراینی برای مراسم بزرگداشت هشتادمین سالگرد نبرد نرماندی به فرانسه آمدند. این زوج جدای از دیدار‌های رسمی، در مراسم کمتر عمومی دیگری نیز حضور داشتند که شامل نمایشگاه «پاریس» و ارائه خصوصی بوگاتی بود. اولنا هم تحت تاثیر ماشین جدید قرار گرفت و سفارش داد.

این اولین باری نیست که خانواده زلنسکی پس از شروع جنگ و کمک‌های فراوانی که این کشور از ایالات متحده و اتحادیه اروپا دریافت می‌کند، متهم به خرید اجناس گران قیمت می‌شود. در اوت ۲۰۲۳، یک روزنامه‌نگار مصری اسناد مربوط به اموال خانواده رئیس‌جمهور اوکراین در مصر را فاش کرد.

شبکه خبری آرتی گزارش داد، محمد العلوی، روزنامه نگار تحقیقی اسنادی را افشا کرد که نشان می‌دهد خانواده زلنسکی اخیراً یک ویلای بسیار مجلل در مصر به نام مادر همسر زلنسکی خریداری کرده‌اند.
منبع: ایسنا

ارسال نظر