۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۶
اختصاصی
ضرورت توجه جدی رییس جمهور جدید به نیازسنجی بازار خودرو + فیلم
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با تشکیل کابینه دولت چهاردهم انتظار می‌رود مقوله تامین نیاز مردم در بازار خودرو بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد تا بخشی از نیاز‌های جامعه در حوزه خودرو برطرف شود.
کد خبر: ۴۷۸۵

به گزارش کارنا، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با تشکیل کابینه دولت چهاردهم انتظار می‌رود مقوله تامین نیاز مردم در بازار خودرو بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد تا بخشی از نیاز‌های جامعه در حوزه خودرو برطرف شود.

محمد رستمی نیازسنجی بازار خودرو را از مهم‌ترین اقدامات دولت چهاردهم در حوزه خودرو عنوان و بیان کرد: یکی از دغدغه‌های امروز مردم موضوع خودرو است؛ خودرویی که کیفیت لازم را داشته باشد؛ لذا با تشکیل کابینه دولت چهاردهم انتظار می‌رود مقوله تامین نیاز مردم در بازار خودرو بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد تا بخشی از نیاز‌های جامعه در حوزه خودرو برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه خودروسازان با تولید خودرو‌های محدود و خاص مصرف کنندگان را مجبور به خرید محصولات خود کرده اند، افزود: با تحلیل بازار خودرو می‌توان به این نتیجه رسید که مردم به چه مدل خودرو و با چه کیفیت و قیمتی نیاز دارند که متاسفانه طی سال‌های گذشته به این مسأله پرداخته نشده است و باید در دولت چهاردهم مورد توجه جدی قرار بگیرد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار کارنا یادآور شد: نکته مهم دیگر سرمایه‌ای بودن خودرو در کشور است که موجب شده مردم بیش از نیاز خود نسبت به خرید خودرو اقدام کنند. به عنوان مثال اگر نیاز کشور به خودرو سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو است، بخشی از خرید‌ها در بازار با هدف سرمایه گذاری انجام می‌شود؛ بنابراین یکی از اقدامات برای نیازسنجی بازار خودرو تغییر ماهیت خودرو از حالت سرمایه‌ای به مصرفی است تا نیاز واقعی جامعه به خودرو مشخص شود. البته در مقطعی در سال‌های گذشته اقداماتی در این زمینه انجام شد، اما روند آن مجدد تغییر کرده و خودرو به کالای سرمایه‌ای تبدیل شد.

رستمی درباره تامین نیاز بازار خودرو از طریق واردات اظهار داشت: عرضه و تقاضا در بازار را باید بر اساس میزان تولید خودرو در کشور مورد تحلیل قرار داد که در حال حاضر با توجه به کمبود عرضه می‌توان بخشی از نیاز بازار را از طریق واردات خودرو پاسخ داد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: اگر فرآیند واردات خودرو در اختیار بخش خصوصی قرار بگیرد قطعا روند واردات تسریع خواهد شد.

تعداد بازدید : 4

ارسال نظر