۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۱
شیائومی خودرو شاسی‌بلند می‌سازد؟
پس از تولید خودرو سدان SU۷، ظاهراً شیائومی به فکر تولید خودرو شاسی‌بلند است.
کد خبر: ۲۴۷۸

به گزارش کارنا، تعجب‌آور نیست که پس از عرضه‌ی موفقیت‌آمیز سدان برقی SU۷، شیائومی هدفی بلندپروازانه‌تر داشته باشد؛ منابع ناشناس چینی می‌گویند شیائومی با عرضه‌ی خودرو شاسی‌بلند تا پایان سال ۲۰۲۴ به‌دنبال حضور جدی‌تر در بازار است.

بسیاری از خودروساز‌های چینی، خودرو‌های برقی شاسی‌بلند تولید می‌کنند؛ بنابراین کار برای شیائومی بسیار سخت خواهد بود.

تولید خودرو SUV از سوی شیائومی تعجب‌آور نیست؛ اما عرضه‌ی آن تا پایان سال هدفی جاه‌طلبانه محسوب می‌شود. مدل‌های مختلف گوشی شیائومی معمولاً به سرعت با مدل جدید جایگزین می‌شوند؛ اما صنعت خودرو تفاوت زیادی با گوشی دارد.

شیائومی از طرف شرکت‌هایی، چون Nio و Li Auto و XPeng تحت فشار مضاعف است. این شرکت‌های چینی به‌شدت درحال کار روی خودرو‌های شاسی‌بلند برقی هستند و تاکنون محصولات باکیفیت زیادی روانه‌ی بازار کرده‌اند.

فروش قابل‌توجه سدان شیائومی SU۷ نشان دهنده‌ی تقاضای بالا برای خودرو برقی شیائومی است. به نظر می‌رسد شاسی‌بلندی با برند شیائومی به دلیل ویژگی‌های ارزشمند، موفق‌تر از سدانش باشد.

با وجود اینکه شیائومی این شایعه را هنوز تأیید یا تکذیب نکرده، پر واضح است که شیائومی بازار خودرو‌های برقی را نیمه‌کاره رها نخواهد کرد. درصورت تأیید این خبر باید دید مشخصات و قیمت خودرو چگونه خواهد بود.
منبع: زومیت

ارسال نظر