۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۴
تسلا ۴۰۰۰ خودرو سایبرتراک را فراخوان کرد
تسلا ۴۰۰۰ دستگاه خودرو سایبرتراک را که مشکل پدال گاز دارند برای حل مشکل فراخوان کرد. این مشکل ایجاد شده باعث می‌‌شد سرعت خودرو به یک باره اضافه شود.
کد خبر: ۳۰۹۰

به گزارش کارنا، بر اساس اطلاعاتی که اداره ایمنی ترافیک جاده‌ای ملی (NHTSA) منتشر کرده، نحوه قرار گیری پوشش پدال باعث می‌شود زیر کفپوش مسدود شده و حتی اگر راننده پای خود را از روی پدال هم بردارد به یک باره سرعت خودرو را افزایش می‌دهد که البته بسیار خطرناک است.

شاید سایبرتراک در دسته‌بندی بهترین خودرو‌های تسلا ۲۰۲۴ قرار نگیرد، اما طرفداران خاص خودش را دارد. به همین دلیل مشکل ایجاد شده احتمالا کمی نظرات را منفی خواهد کرد. آنطور که گزارش شده، چالش جدید خودرو سایبرتراک می‌تواند به دلیل زیاده‌روی در استفاده از روان‌کننده باشد که بر روی پوشش پدال ریخته شده که در ویدیو‌هایی که در اینترنت منتشر شده قابل مشاهده است.

این فراخوان شامل ۳۷۸۷ دستگاهی می‌شود که در بازه زمانی ۱۳ نوامبر ۲۰۲۳تا ۴ آوریل ۲۰۲۴ برابر با ۲۲ آبان ۱۴۰۲ الی ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ تولید شده‌اند. تسلا تاکید کرده که تمامی هزینه‌های تعمیر پدال‌های خراب را بر عهده می‌گیرد و به صورت رایگان آن‌ها را تعویض می‌کند.

ماه قبل، این شرکت برای دو میلیون خودرو تسلا در ایالات متحده که با مشکل کوچک بودن پنل‌های چراغ‌های هشدار‌دهنده و عدم تطابق با استاندارد‌های ایمنی فراخوان و رفع کرد.

بر اساس اطلاعاتی که اداره ایمنی ترافیک جاده‌ای ملی (NHTSA) منتشر کرده، نحوه قرار گیری پوشش پدال باعث می‌شود زیر کفپوش مسدود شده و حتی اگر راننده پای خود را از روی پدال هم بردارد به یک باره سرعت خودرو را افزایش می‌دهد که البته بسیار خطرناک است.
منبع: تیتر کوتاه

ارسال نظر