۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۱
افزایش تمایل مردم به خرید خودروهای هیبریدی و الکتریکی
به تازگی یکی از مؤسسات تحقیقاتی در کرۀ جنوبی، نظرسنجی انجام داده است که براساس آن تعداد بسیاری از افراد در این منطقه به دنبال خرید خودروی هیبریدی یا الکتریکی هستند.
کد خبر: ۴۳۶۲

به گزارش کارنا، یک نظرسنجی محلی Open Survey به تازگی از ۱۵۰۰ مالک خودرو انجام شد، که سؤال اصلی دربارۀ نوع خودرویی بود که می‌خواهند در دور بعد خریداری کنند. از ۶۷۵ نفری که گفته بودند قصد خرید خودروی دیگری را دارند، ۳۹.۷ درصد تمایل به خرید وسیلۀ نقلیه هیبریدی داشتند، که هم با موتور احتراق داخلی و هم موتور الکتریکی کار می‌کند و چنین مدلی اولین انتخاب آن‌ها خواهد بود.

۲۶.۷ درصد دیگر که قصد خرید خودروی دیگری را داشتند، گفتند که تمایل به خرید خودروی بنزینی دارند، امّا ۲۴.۱ درصد هم گفتند که مایل به خرید خودروی برقی هستند. حدود ۵.۹ درصد نیز به دنبال خودروی موتور دیزلی بودند و ۳.۱ درصد نیز قصد خرید موتور LPG داشتد. این نظرسنجی نشان داد که حدود نیمی از شرکت‌کنندگان تمایل به خرید خودروی بنزینی دارند و نیمی دیگر به دنبال خودروی هیبریدی یا الکتریکی هستند.

همچنین حدود ۵۴.۲ درصد از کل پاسخ‌دهندگان گفتند که در حال حاضر خودرو‌های بنزینی سنتی دارند، در حالی که ۲۷.۷ درصد گفتند که صاحب خودرو‌های موتور دیزلی هستند.

صاحبان خودروی هیبریدی یا الکتریکی به ترتیب تنها ۸.۸ درصد و ۳.۴ درصد از افراد مورد بررسی را به خود اختصاص دادند.
منبع: تک ناک

ارسال نظر