۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۹
مدل جدید و ارزان‌تر خودروی الکتریکی پولستار ۳ معرفی شد
شرکت پولستار یک مدل جدید و ارزان‌تر پولستار 3 را روز پنجشنبه معرفی کرد تا رقابت با تسلا و پورشه را تشدید کند. مدل جدید زمانی عرضه می‌شود که اولین مشتریان پولستار 3، شاسی بلندهای الکتریکی خود را دریافت کنند.
کد خبر: ۴۴۱۵

به گزارش کارنا،برند خودروسازی پولستار به عنوان اولین خودروی الکتریکی خود که در دو قاره ساخته شده است، انتظار نتایج بزرگی از SUV الکتریکی جدید خود دارد. پولستار ۳ «شاسی بلندی برای عصر الکتریکی» با طراحی آیرودینامیک، فضای داخلی لوکس و فناوری، حسی شبیه به خودرو‌های اسپرت دارد.

با باتری بزرگ ۱۱ کیلووات ساعتی و موتور بسیار کارآمد، پولستار ۳ تا ۵۰۴ کیلومتر دارای بُرد حرکتی است. همچنین قابلیت شارژ سریع (۱۰ درصد تا ۸۰ درصد) در ۳۰ دقیقه را دارد تا شما را به جاده بازگرداند. تولید پولستار ۳ در چنگدوی چین، طی ماه آوریل آغاز شد، در حالی که تولید ایالات متحده در کارولینای جنوبی برای تابستان امسال برنامه‌ریزی شده است.

چند ماه قبل، پولستار فاش کرد که SUV الکتریکی آن با قیمت ۱۰۰۰۰ دلار کمتر از حد انتظار، با قیمت ۷۳۴۰۰ دلار شروع خواهد شد. این شرکت روز پنجشنبه یک مدل جدید Long-Motor Single Motor از خودروی پولستار ۳ را معرفی کرد. پولستار ۳ جدید با قیمت پایین‌تر از ۸۵۵۰۰ دلار شروع می‌شود که شامل هزینۀ تحویل است. مدل جدید برای سفارش در اروپا آماده می‌باشد، امّا در آمریکای شمالی و استرالیا اواخر امسال عرضه خواهند شد.


به گفتۀ توماس اینگنلات، مدیرعامل شرکت پولستار:

مدل تک موتور با بُرد بیشتر، «نقطۀ ورود جدیدی برای شاسی بلندهای الکتریکی پرچمدار ماست.»

پولستار ۳ جدید با استفاده از همان باتری ۱۱۱ کیلووات ساعتی تا ۶۵۰ کیلومتر بُرد حرکتی را ارائه می‌کند.

مدل جدید زمانی وارد بازار می‌شود که اولین خریداران پولستار ۳، شاسی بلند‌های الکتریکی جدید خود را دریافت کردند. این شرکت در حال عرضۀ مدل‌هایی به مشتریان در سراسر دو قاره است و در سال ۲۰۲۴ راهی بازار‌های بیشتری می‌شود. سه دستگاه اول پولستار ۳ در سوئد تحویل داده شد، در حالی که تیم پولستار آمریکای شمالی اولین مدل‌ها را در کالیفرنیا، ایلینوی و نیویورک تحویل می‌دهد. پولستار قصد دارد مدل‌های بیشتری را در آلمان و نروژ تحویل دهد.

مدل پایۀ فعلی Polestar ۳ Long Range Dual Motor از ۷۳۴۰۰ دلار در ایالات متحده شروع می‌شود. پولستار گفت که قیمت ارزان‌تر مدل جدید برای ایالات متحده در اواخر سال جاری اعلام خواهد شد. شاسی بلند الکتریکی جدید Polestar نیز واجد شرایط ۷۵۰۰ دلاری Clean Vehicle Incentive برای اجاره می‌باشد.

منبع:تک ناک

ارسال نظر