۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۷
رونق بازار خودرو‌های هیبریدی به کام تویوتا شد
تویوتا از رقبای خود پیشی می‌گیرد، زیرا مصرف‌کنندگان بیشتری خودرو‌های هیبریدی را به دلیل کاهش سرعت خودرو‌های برقی انتخاب می‌کنند.
کد خبر: ۱۱۲۸

به گزارش کارنا، نرخ‌های بهره بالا و چشم‌انداز اقتصادی نامطمئن بسیاری از سازندگان خودرو‌های برقی را بر آن داشته تا اهداف تولید خود را کاهش دهند و نسبت به کاهش رشد فروش در هفته‌های اخیر هشدار دهند. با این حال، انتظار می‌رود تویوتا زمانی که درآمد خود را گزارش می‌کند، چشم‌انداز خوش‌بینانه تری ارائه دهد چرا که به کمک وابستگی به خودرو‌های هیبریدی بود که این خودروسازی حدود یک سوم کل فروش بیش از ۱۰ میلیون خودرو را در سال گذشته به خود اختصاص داد.

مدیر کل یک نمایندگی در مینه‌سوتا به رویترز گفت: تقریباً هر مدلی که اکنون می‌فروشیم یا تنها هیبریدی است یا یک نوع هیبریدی دارد. اما تویوتا قبلاً اعلام کرد که نسل بعدی کمری فقط به صورت هیبریدی عرضه خواهد شد.

تحلیلگران هشدار می‌دهند، خطر بزرگی که این خودروساز پرفروش جهان با آن مواجه است این است که عقب ماندگی‌اش در زمینه خودرو‌های برقی باتری‌دار باقی می‌ماند. تویوتا در سال گذشته تنها ۱۰۴ هزار خودروی برقی باتری‌دار فروخت که کمتر از یک درصد از کل فروش خود از جمله برند لوکس لکسوس را شامل می‌شود. این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۲۶ تعداد خودرو‌های برقی خود را به ۱.۵ میلیون افزایش دهد که کمتر از ۱.۸ میلیون خودروی تسلا در سال ۲۰۲۳ است.

فروش خودرو‌های هیبریدی در ایالات‌متحده افزایش یافته است، زیرا مصرف‌کنندگان از قیمت‌های بالای خودرو‌های برقی اجتناب می‌کنند و نگران محدوده خودرو‌های الکتریکی هستند که ممکن است فاصله زیادی بین ایستگاه‌های شارژ وجود داشته باشد. تقاضا برای خودرو‌های هیبریدی به حدی است که خریداران باید حدود یک سال منتظر بمانند تا برخی از مدل‌ها را تحویل بگیرند و قیمت‌های خرده فروشی را بپردازند.

بر اساس داده‌های S&P Global Mobility، هیبریدی‌ها ۹.۳ درصد از ثبت نام خودرو‌های سبک جدید در ایالات‌متحده را از ژانویه تا نوامبر سال ۲۰۲۳ به خود اختصاص داده‌اند که ۱.۸ درصد از خودرو‌های الکتریکی پیشی گرفته است. این به نفع تویوتاست که با بیش از یک سوم ثبت نام‌های جدید، بزرگترین فروشنده هیبریدی در ایالات‌متحده بود، پس از آن هوندا موتور با ۲۰ درصد، هیوندای موتور کره جنوبی و شرکت وابسته آن کیا و فورد موتور قرار دارند.

مری بارا، مدیر عامل جنرال موتورز گفت این هفته شرکت او خودرو‌های پلاگین هیبریدی را در آمریکای شمالی عرضه خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران انتظار دارند تویوتا در ماه‌های اکتبر تا دسامبر ۴۰ درصد افزایش سود داشته باشد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر