۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۰
بزرگان صنعت خودرو تأیید کردند: از هوش مصنوعی استفاده می‌کنیم
تویوتا، هوندا و سوبارو از هوش مصنوعی مولد برای طراحی خودرو‌های جدید کمک می‌گیرند.
کد خبر: ۲۲۰۰

به گزارش کارنا، وش مصنوعی مولد را می‌توان در بسیاری از حوزه‌ها استفاده کرد و طراحی خودرو یکی از آن‌ها است. خودروساز‌های ژاپنی می‌گویند که از هوش مصنوعی مولد برای ساده‌سازی فرآیند توسعه‌ی مدل‌های جدید استفاده می‌کنند.

شرکت‌های خودروسازی می‌توانند با استفاده از هوش مصنوعی مولد زمان برنامه‌ریزی و طراحی خودرو را تا ۵۰ درصد کاهش دهند.

تویوتا در استفاده از هوش مصنوعی تولیدکننده‌ی تصویر در تحقیقات خود در ایالات متحده پیشتاز است. هوش مصنوعی نقشه‌های طراحی خودرو را تحلیل و مقاومت هوا را محاسبه می‌کند.

هوندا ازطریق سرمایه‌گذاری مشترک خود با سونی، از هوش مصنوعی مولد برای توسعه‌ی سیستم‌های پیشرفته‌ی کمک‌راننده (ADAS) برای خودرو افیلا استفاده می‌کند.

سوبارو و مزدا بر آموزش نیروی کار خود در اصول هوش مصنوعی تمرکز دارند. برنامه‌ی سوبارو شامل آموزش بیش از چهار هزار مهندس در مهارت‌های هوش مصنوعی مولد است.

مزدا تا سال ۲۰۲۵ آموزش هوش مصنوعی را برای همه‌ی کارکنان غیر مستقیم در بخش‌های طراحی و آزمایش اجباری می‌کند.

هدف نهایی مزدا دوبرابرکردن بازده تولید تا سال ۲۰۳۰ است. این هدفی بزرگ به‌نظر می‌رسد و مزدا فکر می‌کند که به‌لطف هوش مصنوعی، دست‌یافتنی است.

هوش مصنوعی مولد ابزاری قدرتمند برای سرعت بخشیدن به نوآوری و تغییر شکل احتمالی سیستم‌ها و دستگاه‌های حمل‌ونقل خواهد بود. مشخص نیست آیا هوش مصنوعی در ایجاد طرح‌ها یا قابلیت‌های خاص خودرو نیز نقشی خواهد داشت یا خیر.
منبع: زومیت

ارسال نظر