۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۶
تدوین استاندارد‌های ۱۲۰ گانه برای تولید خودرو + فیلم
معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت: استاندارد‌های ۱۲۰ گانه برای تولید خودرو تدوین شده است و شورای عالی استاندارد در خصوص اجرای آن‌ها تصمیم گیری خواهد کرد.
کد خبر: ۲۸۲۹

به گزارش کارنا، پرویز درویش گفت: استاندارد‌های مجموعه خودرو قبلا ۸۵ گانه بود که اکنون ۱۲۰ نوع استاندارد تدوین شده است، اما برای اجرای آن‌ها در شرکت‌های خودروسازی باید شرایط لازم و زیرساخت‌ها آماده شوند، چون بسیاری از آن‌ها امکانات رفاهی هستند و باید در بن سازه‌ها و خودرو‌های جدید اجرا شوند.

وی ادامه داد: طرح استاندارد سازی هزار قطعه خودرو نیز از سال گذشته آغاز شده است و اکنون برای ۵۰۰ قطعه خودرو استاندارد تدوین کرده ایم، تلاش داریم طی چند ماه آینده استاندارد‌های هزار قطعه را نهایی و ابلاغ کنیم.

درویش گفت: برای ابلاغ استاندارد‌ها باید زیرساخت‌های لازم آزمایشگاهی و آزمون‌ها فراهم شوند تا بتوان محصولات را بررسی کرد، این زیرساخت‌ها به سرمایه گذاری بخش خصوصی و انجمن‌های تولیدکننده نیاز دارد.

معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد افزود: در گذشته فقط قطعات مصرفی خودرو نظیر تیغه برف پاک کن، لنت ترمز یا لامپ مشمول استاندارد‌های اجباری بودند، اما اکنون بنا داریم برای هزار قطعه شامل مجموعه‌هایی نظیر بدنه یا ترمز استاندارد اجباری ابلاغ کنیم.

تعداد بازدید : 3


منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر