۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۰
حمل ونقل پاک جهانی را چگونه سرعت دهیم؟
آینده خودرو‌های الکتریکی روشن است؛ بیش از ۱.۴میلیون وسیله نقلیه الکتریکی در سال ۲۰۲۳ فروخته شده که بیش از ۵۰‌درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ افزایش داشته است.
کد خبر: ۴۰۸۰

به گزارش کارنا، در مجموع ۵میلیون دستگاه خودروی الکتریکی در ایالات متحده فروخته شده است. محبوبیت سایر اشکال تحرک برقی، از جمله دوچرخه‌های الکترونیکی سبک‌وزن و مقرون‌به‌صرفه و اسکوتر‌ها نیز در حال افزایش است.

برای پشتیبانی از این وسایل نقلیه، اکنون بیش از ۱۸۳‌هزار شارژر عمومی خودرو‌های الکتریک در سراسر ایالات متحده وجود دارد.

بسیاری از رانندگان اولیه خودرو‌های برقی در خانه به شارژر دسترسی داشتند؛ اما ۲۵‌درصد از رانندگان خودرو‌های برقی در آینده به شارژر در خانه دسترسی نخواهند داشت که نیاز به حدود ۱.۲میلیون شارژر تا سال ۲۰۳۰ را نشان می‌دهد.

ناوگان سبک و متوسط برقی می‌توانند بسیاری از خدمات مسافری و تجاری، از جمله تاکسی، اشتراک خودرو، حمل ونقل عمومی و تحویل غذا و همچنین تحویل بار شهری را پشتیبانی کنند. دوچرخه‌ها و اسکوتر‌های مشترک به طور فزاینده‌ای محبوب هستند. در همان زمان، تقاضا برای تحویل به طور چشمگیری افزایش یافته است.

تجارت الکترونیک ۱۴.۶‌درصد از کل فروش را در سال ۲۰۲۲ به خود اختصاص داد و همچنان در حال افزایش است. به گزارش ویفروم، مدیریت شارژ می‌تواند ثبات کلی شبکه را بهبود بخشد، افزایش تقاضا را کاهش دهد و دسترسی عادلانه را برای همه کاربران برقی بدون در نظر گرفتن شرایط مسکونی آن‌ها تضمین کند.

در حالی که چند نمونه اولیه از برنامه‌های شارژ مدیریت‌شده وجود دارد، این زمینه نسبتا جدید از آزمایش و استانداردسازی بیشتر سود خواهد برد.
منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر