۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۵
تلفات تصادفات رانندگی در آلمان؛ مرگ روزانه ۸ نفر در ۲۰۲۳
اداره آمار فدرال آلمان اعلام کرد در سال ۲۰۲۳ میلادی روزانه ۸ نفر در این کشور بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.
کد خبر: ۴۶۰۷

به گزارش کارنا بر اساس آمار فوق همچنین حدود یک سوم تصادفات رانندگیِ منجر به مرگ در مناطق شهری رخ داده است.

اداره آمار فدرال آلمان در تشریح تلفات جانی ناشی از حوادث رانندگی در سال ۲۰۲۳ اعلام کرد روزانه به طور متوسط ۸ نفر در اثر این سوانح جان خود را از دست داده و حدود ۱۰۰۴ نفر نیز مجروح شده‌اند.

طبق گزارش این اداره، سال گذشته میلادی در مجموع حدود ۲۸۳۹ نفر در تصادفات رانندگی کشته شدند. این میزان در سال ۲۰۲۲، حدود ۲۷۸۸ مورد بود. همچنین تعداد مجروحان حوادث ترافیکی در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال قبل از آن، ۱.۵ درصد افزایش داشت و به ۳۶۶ هزار و ۵۵۷ نفر رسید.


بنابر این آمار تقریبا نیمی از کسانی که در حوادث ترافیکی جان خود را از دست دادند، سرنشینان خودرو و حدود یک پنجم آن‌ها نیز موتورسوار یا اسکوترسوار بودند.

همچنین بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۳، میزان مرگ و میر در میان دوچرخه‌سواران ۱۷ درصد افزایش داشته است.

تلفات تصادفات رانندگی در آلمان؛ مرگ روزانه ۸ نفر در ۲۰۲۳

با این حال طی این ۱۳ سال تعداد کل کشته‌شدگان ناشی از حوادث رانندگی حدود ۲۲ درصد کاهش یافته است.

آمار تازه همچنین حاکی از آن هستند که تعداد تصادفات ناشی از مصرف الکل در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال قبل از آن حدود چهار درصد کاهش داشته است.

پلیس فدرال آلمان ۲.۵ میلیون سانحه رانندگی را در سال ۲۰۲۳ در جاده‌های آلمان ثبت کرد که این میزان پنج درصد بیشتر از سال ۲۰۲۲ بود، اما در اکثر موارد، این تصادفات تنها منجر به خسارت مالی شده بودند.

از نظر کارشناسان پس از آموزش رانندگان و فرهنگ سازی در زمینه رعایت مقررات رانندگی، باید کیفیت ایمنی جاده‌ها و خودرو‌ها را بالا برد تا هر تصادف جاده‌ای ساده‌ای منجر به کشته شدن سرنشینان خودرو نشود.

منبع:ایسنا

ارسال نظر