۰۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۰
خیز صادرات خودرو‌های کره‌ای
انجمن خودروسازان کره جنوبی در گزارش سالانه خود، میزان صادرات خودروی این کشور در سال گذشته میلادی را بیش از ۸سال گذشته اعلام کرد.
کد خبر: ۹۷۷

به گزارش کارنا،آمار‌های اخیر نشان داد که ۶خودروساز در کره جنوبی سال گذشته ۲میلیون و ۷۶۰هزار دستگاه خودرو به ۱۹۶ کشور صادر کرده‌اند که بالاترین آمار در هشت سال گذشته به شمار می‌رود. بر اساس داده‌های گردآوری‌شده توسط انجمن خودروسازان کره (KAMA)، حجم صادرات شرکت هیوندای موتور، کیا و چهار خودروساز دیگر در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال قبل ۲۰.۱درصد افزایش داشته است.

این اولین بار از سال ۲۰۱۵ است که خودروسازان کره جنوبی به صادرات سالانه بیش از ۲میلیون و ۷۰۰هزار دستگاه دست یافته‌اند. به تفکیک کشور، خودروسازان کره‌ای بیشترین میزان فروش را با یک‌میلیون و ۳۰۰هزار دستگاه در آمریکا و پس از آن در کانادا با ۲۱۸هزار و ۷۲۱ دستگاه، در استرالیا با ۱۶۹هزار و ۲۰۵ دستگاه و در آلمان با ۹۲هزار و ۶۲۹ دستگاه داشته‌اند. خودروسازان کره‌ای همچنین به ترتیب ۲هزار و ۵۷۱ دستگاه و یک‌هزار و ۵۰۶ دستگاه به چین و ژاپن خودرو فروخته‌اند. این در حالی است که محموله‌های خروجی از کره به روسیه در سال گذشته ۹۴.۳درصد کاهش یافت و به ۸۰۸ دستگاه رسید.
منبع: دنیای‌اقتصاد

ارسال نظر