۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۱
تحویل خودروی مشترک هواوی و چری به تاخیر افتاد
هواوی اعلام کرد کمبود نیمه رسانا و مسائل جابه‌جایی کارخانه که باعث تاخیر در تولید و تحویل سدان لوکسید اس ۷ شده است، از ماه آینده حل خواهد شد.
کد خبر: ۲۲۷۰

به گزارش کارنا، رسانه‌های چینی به نقل از ریچارد یو، مدیرعامل و رئیس راهکار‌های خودروی هوشمند هواوی گزارش کردند تاخیر در تولید و تحویل سدان لوکسید اس ۷ که محصول مشترک هواوی و چری است، از ماه آینده حل خواهد شد.

رویترز در ژانویه گزارش کرده بود شرکت‌های چری و چانگان اتو که شریک دیگر هواوی است، به هواوی شکایت کرده بودند که مسائل مربوط به واحد رایانشی، باعث تاخیر در تحویل مدل پرچمدار آن‌ها شده است.

سدان لوکسید اس ۷ که نخستین مدل برند خودروی برقی لوکسید چری است، حدود ۲۹ هزار دستگاه سفارش تا ۲۸ نوامبر دریافت کرده است. لوکسید در ژانویه اعلام کرد اگر خریداران نتوانند در مدت مورد وعده، خودروی خود را تحویل بگیرند، ۱۰ هزار یوان به عنوان جبران خسارت دریافت خواهند کرد. قیمت اس ۷، از ۲۴۹ هزار و ۸۰۰ یوان (۳۴ هزار و ۷۱۶ دلار) آغاز می‌شود.

این برند در نوامبر با تبلیغات زیادی هواوی پیرامون آن، تاسیس شد. مدیرعامل هواوی پیش از این مدعی شده بود اس ۷، مدل اس تسلا را از نظر عملکرد شکست خواهد داد و قیمت کمتری از مدل ۳ تسلا خواهد داشت.

مدیرعامل هواوی در رویداد سالانه EV ۱۰۰ اعلام کرد کسب و کار خودرویی این شرکت که سال گذشته میلیارد‌ها یوان ضرردهی داشت، احتمالا از آوریل با فروش قوی مدل‌های میان متوسط و بالای ساخت شرکایش، سودده می‌شود.

هواوی، واحد خودروی هوشمند خود را در سال ۲۰۱۹ راه اندازی کرد و قصد دارد به شرکت آلمانی بوش دوران خودروی برقی هوشمند، تبدیل شود و نرم افزار و قطعات برای شرکایش تامین کند. اما این واحد، تنها واحد ضررده در میان ۶ واحد اصلی هواوی بوده و در نیمه اول سال ۲۰۲۳، تنها یک میلیارد یوان درآمد به همراه داشت که در مقایسه با درآمد کلی ۳۱۰.۹ میلیارد یوان این شرکت، ناچیز است.

بر اساس گزارش رویترز، هواوی سال گذشته اعلام کرد این واحد را به یک شرکت مستقل تبدیل می‌کند که فناوری‌ها و منابع این واحد را دریافت کرده و از شرکایی مانند شرکت خودروسازی چانگان، سرمایه گذاری جذب خواهد کرد.
منبع: ایسنا

ارسال نظر