۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۳
خودروی هیبریدی پرسرعت مرسدس رونمایی شد
مرسدس بنز یک خودروی هیبریدی نمایش داده که موتوری برقی در قسمت عقب آن وجود دارد و در ۲.۷ ثانیه سرعت آن از صفر به ۱۰۰ کیلومتر برساعت می‌رسد.
کد خبر: ۳۰۱۱

به گزارش کارنا، اینترستینگ انجینرینگ اعلام کرد، تاکنون هیچ یک از خودرو‌های سری AMG مرسدس نتوانسته اند سرعت خود را در ۲.۷ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر برساعت برسانند. اما خودروی پرچمدار جدید شرکت به نام ۲۰۲۵ Mercedes-AMG GT ۶۳ S E که در حاشیه فرمول یک در شانگ‌های رونمایی شده، چنین قابلیتی را دارد.

سیستم هیبریدی پیشرانش این خودرو شامل یک موتور برقی است که روی محور عقبی قرار گرفته و یک موتور ۴.۰ لیتری V ۸ بی توربو AMG در قسمت جلو قرار گرفته که واکنش سریع و قدرت بالا فراهم می‌کند.

به گفته شرکت سازنده در خودروی کوپه ۲ برخی از فناوری‌هایی به کار رفته که در خودرو‌های مسابقه‌ای هیبریدی Mercedes-AMG PETRONAS F ۱ Team وجود دارد. عملکرد GT ۶۳ S E سبب شده تا لقب سریع‌ترین خودروی این برند را بگیرد. مدیر ارشد اجرایی مرسدس AMG در بیانیه‌ای نوشت: موتور ۴ لیتری V ۸ در کنار عملکرد سیستم هیبریدی سبب شده تا وسیله نقلید به مدل برتر سری خودرو‌های GT تبدیل شود.

موتور ۴.۰ لیتری V ۸ بی توربو AMG و واحد AMG الکتریک درایو در خودروی Mercedes-AMG GT ۶۳ S E ترکیب می‌شود تا ۸۰۵ اسب بخار و گشتاوری تا ۱۰۴۷ lb-ft تولید کند.

این سیستم تضمین می‌کند که خودرو در ۲.۷ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر برساعت برساند. همچنین از لحاظ الکترونیکی حداکثر سرعت آن به ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

سیستم پیش رانش الکتریکی نیز ۲۰۱ اسب بخار قدرت دارد. یک باتری سبک انرژی موتور برقی را تامین می‌کند. این سیستم در عقب خودرو قرار دارد. موتور برقی به طور مستقیم محور عقبی خودرو را فعال می‌کند و در نتیجه پیش رانش خودرو را هنگام افزایش سرعت بیشتر می‌کند. البته موتور برقی قدرت را به چرخ‌های جلویی نیز منتقل می‌کند.
منبع: مهر

ارسال نظر